Skip to content Skip to footer

مقالات و دانستنی ها

استفاده از تفاله فشنگی برای جیره غذایی دام

تفاله فشنگی که مخصوص خوراک دام و طیور تهیه می شود، دارای خواص زیادی همچون فیبر و انرژی و یا خاصیت ضد نفخ می باشد که می توان از آن به عنوان جایگزین علوفه خشبی در خوراک دام استفاده کرد.

کاربردهای ملاس شکر در صنایع غذایی

ملاس شکر دارای ترکیباتی از قبیل کربوهیدرات، مواد آلی و معدنی و ساکارز می باشد که از نظر غذایی دارای خواص بالایی می باشد. وجود چنین خواص و ارزش غذایی بالای آن سبب می شود کاربردهای زیادی دارد.

بررسی شیوه های مختلف آبیاری مزارع چغندر قند

آبیاری مزارع چغندر قند با استفاده از روش قطره ای باعث خلوص قند بیشتری در محصول، افزایش عیار چغندر قند و همچنین سایر موارد همچون جلوگیری از رشد بیش از حد علف هرز، جلوگیری از فرسایش خاک، کاهش مصرف انرژی و... خواهد شد.

معرفی خواص درمانی نبات

یک نبات مرغوب و با کیفیت به جز خاصیت شیرین کنندگی که به نوشیدنی های ما می دهد، دارای خواص متعددی است که هر ایرانی باید از آن اطلاع داشته باشد. با توجه به وجود موادی همچون آمینو اسید ها، ویتامین ها و مواد معدنی در نبات، می توان شاهد فواود و خواص فوق العاده ای در این ماده غذایی بود.

برنج عنبر بو با برنج شمال چه تفاوتی دارد؟

برنج عنبر بو و برنج شمال دارای تفاوت های زیادی از نظر اندازه، عطر و طعم، شیوه کاشت و برداشت و... هستند و با توجه به ویژگی هایی که برنج عنبر بو دارد، می تواند جایگزین مناسبی برای برنج شمال باشد.

بهترین شکر برای تولید نبات زعفرانی

برای تولید یک نبات با کیفیت و مقوی با خواص درمانی بالا نیاز به دو ماده اصلی یعنی شکر و آب می باشد. انجام فرایند اشباع شکر در آب و سپس انجام مراحل متبلور سازی (مرحله کریستالیزه توسط دستگاه های مخصوص) این ماده غلیظ که با توجه به دما و زمان خاصی صورت می گیرد، منجر به تولید نبات می شود.

شکر چغندری سالم تر است یا نیشکری؟

یکی از اصلی ترین تفاوت ها در سلامت شکر چغندری و نیشکری میزان خلوص آنها محسوب می شود، بنابراین برای خرید شکر بدست آمده از چغندر قند، میزان خلوص بیشتری از ساکارز و درصد بسیار کمی ناخالصی را شاهد هستیم که این موضوع سبب افزایش سلامت این ماده غذایی نسبت به شکر نیشکری خواهد شد.

مقایسه کیفی شکر حاصل از چغندر قند و نیشکر

در هنگام خرید شکر اطلاع از تفاوت های شکر تولید شده از چغندر قند و نیشکر سخت می باشد، اما به طور کلی با توجه به اینکه روند تولید این دو محصول با یکدیگر متفاوت است، تفاوت های خاصی در بین آنها شاهد هستیم.

عیار چغندر قند چیست؟

چغندر قند یکی از گیاهانی است که دارای میزان ذخیره قند بالایی در خود می باشد، هرچه این میزان در محصول برداشتی بیشتر باشد، عیار چغندر قند به مراتب بالاتر خواهد رفت. اما لازمه افزایش عیار چغندر قند، انجام روش های صحیح کاشت، داشت و برداشت این محصول می باشد.

نحوه کاشت و مراحل رشد چغندر قند

برای رشد چغندر قند فاکتور نور بسیار اهمیت دارد، همچنین میزان آبیاری زیادی نیاز داد و خاک با زهکشی خوب و کود دهی با کودهای نیتروژن و پتاسیم نیز به افزایش سرعت مراحل رشد چغندر قند و کیفیت آن کمک میکند.

مراحل تولید شکر از چغندر قند

روند تولید شکر از چغندر قند یک فرایند جذاب است که در کارخانجات تولید قند و شکر انجام می شود. در مراحل انجام این کار می توان اقدام به تولید سایر مشتقات چغندر قند از قبیل ملاس شکر، تفاله فشنگی و... نمود.

آشنایی با انواع شکر

یکی از پر مصرف ترین مواد غذایی در دنیا که بسیاری از صنایع همچون صنایع غذایی و همچنین داروسازی از آن بهره می برند، انواع شکر است. روند تولید شکر دارای مراحل مختلفی می باشد که در تهیه آن می توان اقدام به تولید سایر محصولات از قبیل ملاس شکر، تفاله فشنگی و... نمود.

اهمیت حفظ محیط زیست در کاشت چغندر قند

یکی از مهم ترین گیاهان جهت تولید قند و شکر چغندر قند می باشد،. امروزه در صنایع تولید قند و شکر که یکی از مهم ترین تولیدات صنایع غذایی در جهان محسوب می شود از این گیاه استفاده های متعددی می شود.